Czym charakteryzują się płyty warstwowe?

Płyty warstwowe częściej używane są

Płyty warstwowe, jak sama nazwa wskazuje, składają się z kilku warstw:

Rdzeń może być różny, dostępne są wnętrza wykonane ze styropianu, wełny, czy też poliuretanu. Płyty warstwowe najczęściej używane są w budownictwie rolniczym, przemysłowym czy magazynowym. Jednak coraz częściej stosowane są przy budowach domów.

Pośrodku płyty odnajdziemy utwardzone rdzenie izolacyjne

Okładzina płyty warstwowej zazwyczaj wykonana jest z blachy ocynkowanej. Blacha dodatkowo powleczona jest składnikami organicznymi, może to być poliester, PCV czy też PVF2. Wewnątrz płyty odnajdziemy utwardzone rdzenie izolacyjne. Rdzenie są dostępne w trzech wariantach:

Zapewniają one przede wszystkim oszczędność energii.

Płyty warstwowe użytkowane są jedynie

Płyty warstwowe są dostępne w różnych kolorach i kształtach, dzięki czemu można tworzyć różne kształty architektoniczne. Płyty zapewniają doskonałą ochronę termiczną, dzięki swojemu rdzeniowi izolacyjnemu. Płyty warstwowe stosowane są nie tylko przy budowie ścian budynków, ale także do dachów, podłóg czy ścian działowych.

Płyt umożliwia oszczędzanie energii

Płyty warstwowe są różnej grubości, od 40 aż do 200 mm. Daje to ogromne możliwości zastosowania tych płyt w budownictwie. Każda z płyt pozwala na oszczędzanie energii, ale im grubsza płyty to większa jest termoizolacja. Płyty warstwowe są także stosunkowo lekkie, dlatego są łatwe w montażu i często stosowane w konstrukcjach ściennych i dachowych.

Płyty dalece prosto sprawnie instaluje

Płyty warstwowe to także bardzo duża oszczędność czasu budowy. Płyty bardzo łatwo i szybko się montuje, dlatego znacznie skraca to czas. W przypadku tradycyjnych metod potrzeba wiele czasu a także wielu ekip budowlanych, by zakończyć budowę. Dlatego płyty warstwowe są doskonałym wyborem. Oszczędzają energię, czas i pieniądze wszystkich, którzy budują z płytami warstwowymi.